Oczyszczacz powietrza olansi, czyszczenie powietrza, poprawa jakości powietrza wewnętrznego
bieżąca lokalizacja: Dom » Blog » Oczyszczanie powietrza » Najlepsze przewodniki do wyboru właściwego oczyszczacza powietrza

Najlepsze przewodniki do wyboru właściwego oczyszczacza powietrza

Liczba wyświetleń:1     Autor:Edytuj tę stronę     Wysłany: 2016-04-20      Źródło:Ta strona

Najlepsze przewodniki do wyboru właściwego oczyszczacza powietrza

Jeśli zależy Ci na swoim ogólnym zdrowiu, możesz troszczyć się o to, co jest w powietrzu, w którym oddychasz. Nawet nasze domy są pełne zanieczyszczeń, które mogą wpływać na twoje zdrowie i szczęście. Codzienne czynności mogą wypełnić swój dom zanieczyszczeniami i alergenami.


Wybór odpowiedniego oczyszczacza powietrza może być mylące. Istnieje wiele wykresów, badań i certyfikatów na oczyszczacz powietrza. Ważne jest, aby dostać się na dno wszystkich danych i podejmować właściwe decyzje. Oto przewodnik krok po kroku, aby wybrać oczyszczacz powietrza.


Oczyszczacze Olansi-Air


Rozważając użycie oczyszczacza powietrza, sugerujemy, że wykonujemy następujące kroki w procesie użytkowania:


 • Oblicz rozmiar pomieszczenia za pomocą oczyszczacza powietrza.

 • Wybierz oczyszczacz powietrza i wystarczająco dużo oczyszczacza powietrza w pomieszczeniach.

 • Wybierz rodzaj filtrowania, na który musisz zwrócić szczególną uwagę.

 • Upewnij się, że mieszkasz z oczyszczaczem powietrza. Hałas i bieżące koszty to czynniki, które musisz rozważyć.

 • Unikaj używania oczyszczaczy powietrza, które powodują zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach. Należy unikać oczyszczarów powietrza produkującego ozonu.


Wiem, co kupujesz?


Chociaż niektórzy producenci twierdzą, że żaden oczyszczający powietrze wyeliminuje 100% zanieczyszczeń i alergenów z powietrza w domu. Problem polega na tym, że oczyszczający powietrze może wyczyścić powietrze przechodzące przez niego. Alergeny i zanieczyszczenia przyłączają się do dywanów, mebli i twardych powierzchni, czekając, aby zostać zakłóconym z powrotem do powietrza.


Przy zakupie oczyszczacza powietrza należy uwzględnić następujące punkty, aby zapewnić najlepszą wydajność.


 • Gdzie użyjesz oczyszczacza?

 • Czy masz specjalne potrzeby, takie jak usunięcie DANDER PET lub pozostałość do palenia?

 • Porównaj rating CADR.

 • Sprzęt zakupowy z technologią filtra powietrza o wysokiej wydajności.

 • Zdobądź oczyszczacz z możliwym możliwym poziomem hałasu.

 • Rozważ koszt wymiany i konserwacji filtra.

 • Pomyśl o tym, czy musisz włączyć i wyłączyć oczyszczanie telefonu.


Pokoje są różne


Zanim pójdziesz, powinieneś zdecydować, jaki jest oczyszczacz powietrza Twoim celem. Większość przenośnych niezależnych oczyszczaczy powietrza skutecznie przefiltruje powietrze w pomieszczeniu. Powinieneś upewnić się, że oczyszczacz, który kupisz, jest wystarczająco duży, aby dopasować rozmiar pomieszczenia, który chcesz filtrować. Oczyszczacze powietrza są klasyfikowane zgodnie z ich szybkością dostawy powietrza czystej (CADR).


O CADR - Dlaczego jest tak ważne?


Im większy numer CADR wymieniony na oczyszczaniu powietrza, tym więcej cząstek, filtr usuwa z powietrza. Ogólnie rzecz biorąc, tym większy pokój, tym większy numer CADR. Nie ma standardu branżowego dla numerów CADR związanych z rozmiarem pokojowym. Przez większość czasu producent zawiera zalecany rozmiar pokoju na pakiecie.


EPA w ichPrzewodnik po środkach czyszczących w domu, \"sprawia, że ​​te zalecenia dotyczące CADR i rozmiaru pokoju

Przenośne myślenie powietrza do usuwania cząstek:

Powierzchnia pokoju w stóp kwadratowych 100 200 300 400 500 600
Minimalny CADR w CFM 65 130 195 260 325 390

CADRS są obliczane na podstawie 8-stopowego sufitu i 5 zmian powietrza na godzinę. Jeśli masz wyższe sufity i potrzebujesz niestandardowych zmian powietrza na godzinę, a następnie oblicz minimalny wymagany CANCR.


Co jest w powietrzu? Czego chcesz się pozbyć?


Zanieczyszczenia i alergeny różnią się wielkością, kształtem i formą. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje zanieczyszczeń i alergenów.


 • cząstek

 • Gaz


Te dwa rodzaje zanieczyszczeń wymagają różnych rodzajów filtrów. Rozważając, jaki oczyszczający jest dla Ciebie najlepszy, należy rozważyć typ filtra, którego oczyszczacz wykorzystuje do usunięcia zanieczyszczeń.


Cząstki - pył, pyłek i dym


Zanieczyszczenia te obejmują alergeny, takie jak pyłek i pet dander, a także pozostałości dymu pływające w powietrzu. Jeśli pył jest problemem w Twojej okolicy, oczyszczacze powietrza mogą również pomóc złagodzić problem. Ogólnie rzecz biorąc, tym wyższy poziom CADR i szybsza prędkość wentylatora, tym lepsza efekt filtra w usuwaniu cząstek.


Niektórzy producenci oczyszczania powietrza oferują specjalne filtry do specyficznych zanieczyszczeń lub alergenów. Sprawdź pakiet i instrukcje dołączone do oczyszczacza powietrza, aby określić, czy istnieje dedykowany filtr dla Twoich potrzeb.


Gaz - oddychamy cały czas


Żyjemy przez wdychanie gazu. Tlen jest głównym gazem, na którym żyjemy. Istnieją jednak tysiące innych gazów, które mogą zanieczyszczać powietrze w swoim domu, tylko codziennie ekspozycja. Te pozostałe gazy mogą pochodzić z wielu źródeł:


 • Nowa farba lub zainstaluj nowe pokrycia podłogowe. Klej stosowany w farbie uwalnia gazów, które mogą być alergenny lub toksyczne.

 • Starsze materiały budowlane uwalniają formaldehyd i inne gazy podczas starzenia się.

 • Tworzywa sztuczne używane do pokryć ściennych, blatów i odprowadzania mebli szkodliwych gazów.


Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy rodzaj filtra do leczenia gazów, ponieważ zanieczyszczenia jest aktywowany filtr węglowy. Węgiel aktywny jest dobrym materiałem do absorbowania i zachowania toksycznych i szkodliwych gazów. Najlepszym wyborem jest kombinacja aktywnego węgla i wysokiej wydajności technologii filtra powietrza oczyszczacz powietrza.


Dalsze zrozumienie zanieczyszczeń powietrza wewnętrznego i ich źródeł.


Poziom hałasu - żyjący z oczyszczającym powietrzem


Wielu producentów wyznaczy poziom hałasu na pakiecie. Jeśli spędzasz dużo czasu w tym samym pomieszczeniu z oczyszczaczem powietrza, może to być ważne. Zanieczyszczenie hałasu jest tak denerwujące jak zanieczyszczenie powietrza. Szukasz oczyszczacza powietrza z najlepszym poziomem hałasu i innych potrzebnych funkcji, jest ważną uwagę.


Ogólnie rzecz biorąc, oczyszczacze powietrza o poziomie hałasu 50 dB są odpowiednie dla większości miejsc mieszkalnych. Nowoczesne lodówki produkują około 50 decybeli dźwięku, gdy biegają. Dla większości ludzi jest to niemal dyskretny poziom hałasu.


Cena zakupu - Jaki jest koszt operacyjny?


Kupowanie oczyszczacza powietrza doda inną warstwę do budżetu. Uruchamianie oczyszczacza powietrza 24 godziny na dobę doda dodatkowe koszty użyteczności dla Twojego budżetu rodzinnego. Sugerujemy znalezienie oczyszczacza powietrza z etykietą Energy Star, Star Energy oznacza, że ​​urządzenie spełnia surowe normy EPA dla efektywności energetycznej.


Trzymaj oczyszczacz powietrza w maksymalnej wydajności


Kolejna warstwa kosztów, wraz z oczyszczającym powietrzem, jest koszt konserwacji. Największy koszt związany z obsługą oczyszczacza powietrza jest wymiana filtra. Przed zakupem dowolnego oczyszczacza powietrza, sklep wokół, aby określić koszt wymiany filtra. Istnieje wiele opcji, a zakres cenowy wymiany filtra jest szeroki.


Nie kupuj niczego - kupujący uważaj


Istnieją pewne rodzaje oczyszczacze powietrza, których należy unikać. Jeden typ nie jest zalecany w ogóle i może nawet zmniejszyć jakość powietrza pomieszczenia.


 • Unikaj oczyszczaczy powietrza produkującego ozonu- Niektóre oczyszczacze powietrza, zwłaszcza te stosując elektrostatyczne osady, jonizery lub lampy ultrafioletowe, wytwarzają ozon. Ozon jest znanym drażniącą płucną. Jeśli ktoś w twojej rodzinie ma chorobę płuc, te rodzaje oczyszczaczy powietrza mogą powodować więcej problemów niż rozwiązać je.

 • Wybór oczyszczacza powietrza jest wymienione UIL- Za pomocą dowolnego urządzenia elektrycznego bez wymienionego UIL jest niebezpieczne. Unwestentne i nienotowane produkty zwiększają możliwość pożarów elektrycznych.

 • Sprawdź, czy na pakiecie znajduje się certyfikowany poziom CADR- renomowany producent oznaczy pakiet, aby wskazać poziom CADR testowany przez certyfikowanego laboratorium. Jeśli nie ma takiej etykiety na pakiecie, może być wątplika jakość oczyszczacza powietrza.


Dokonaj wyboru - spełnij swoje potrzeby


Znalezienie właściwego oczyszczacza powietrza do zaspokojenia Twoich potrzeb niekoniecznie jest przytłaczające doświadczenie. Wiedząc, czego potrzebujesz w oczyszczaniu powietrza, jest głównym czynnikiem podejmowania decyzji, który oczyszczacz powietrza najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Po naszej rady krok po kroku sprawia, że ​​proces jest prostszy i prostszy.


Produkty powiązane

O OLANSI
Olansi Healthcare Co., Ltd jest profesjonalnym producentem oczyszczaczy powietrza, wody wodorowej, oczyszczaczy wody itp. Produktów zdrowotnych, z ponad 12-letnim doświadczeniem od 2009 roku w Guangzhou w Chinach. 60 000 m2 własnej fabryki form wtryskowych, własnej fabryki filtrów, własnej fabryki form, własnej fabryki montażu! Profesjonalne laboratorium o powierzchni 600 metrów kwadratowych, zespół badawczo-rozwojowy 30 inżynierów. Jesteśmy profesjonalni w ODM, usługach OEM! 3000 sztuk dziennie zdolności produkcyjnej! 100% test starzenia do masowej produkcji! Certyfikat CE, CB, RoHs, SASO, CQC, CCC i certyfikat ISO 9001: 2008!
Skontaktuj się z Olansi.
KątBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, District Nansha, Guangzhou, Chiny
0086-15915736889.
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Polityka prywatności