Oczyszczacz powietrza olansi, czyszczenie powietrza, poprawa jakości powietrza wewnętrznego
bieżąca lokalizacja: Dom » Blog » Oczyszczanie powietrza » 7 najlepszych metod, aby uzyskać największy zysk za pomocą oczyszczacza powietrza

7 najlepszych metod, aby uzyskać największy zysk za pomocą oczyszczacza powietrza

Liczba wyświetleń:1     Autor:Edytuj tę stronę     Wysłany: 2016-04-20      Źródło:Ta strona

7 najlepszych metod, aby uzyskać największy zysk za pomocą oczyszczacza powietrza

W domu wentylacja może utrzymywać wolne od zanieczyszczeń powietrza wewnętrznego. Problem polega na tym, że umożliwiające powietrze do wejścia z zewnątrz wprowadza również niektóre zanieczyszczenia. Na przykład dym tytoniowy, dym wydechowy lub dymu pożaru.


Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie zanieczyszczeń w pomieszczeniu?


Eksperci EPD zgadzają się, że oczyszczacze powietrza mogą pomóc usunąć zanieczyszczenia wewnętrzne, zwłaszcza gdy kontrola źródła lub opcje wentylacji są niewystarczające. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś oczyszczacza powietrza, możesz mieć pewne problemy.


Ile potrzebuję oczyszczaczy powietrza? Czy powinienem uruchomić oczyszczacz powietrza na całym świecie?


W tym artykule omówimy 7 najlepszych sposobów, aby najlepiej wykorzystać oczyszczacze powietrza.


Oczyszczacze powietrza-KR-2X1-tease-200805_E7B4069933E5972E83A8C065CB6524


1. Utrzymać drzwi i okna zamknięte


Oczyszczacze powietrza są używane w pomieszczeniach. Ważne jest, aby zamknąć drzwi i okna. Jak wspomniano wcześniej, wentylacja pomaga usunąć brudne powietrze i zanieczyszczenia z pokoju. Ale może wprowadzić nowe zanieczyszczenia w pomieszczeniu, takie jak dymu pożaru i wydech samochodu, lub usunąć czyste powietrze z oczyszczaczy.


Musisz wiedzieć, że oczyszczacze powietrza najlepiej pracują w zamkniętych przestrzeniach. W rezultacie mogą przechwycić i wyeliminować alergeny i mikroorganizmy szybciej i skuteczniej w ograniczonych przestrzeniach. Zapewniają również i twoją rodzinę ze świeżym, czystym powietrzem w ograniczonych przestrzeniach. Jeśli musisz otworzyć okno, upewnij się, że oczyszczacz czyszcza powietrze w innym pomieszczeniu.


2. Umieść go w płaskim miejscu, z dala od ściany


Jeśli jest to twój pierwszy raz, aby kupić oczyszczacz powietrza, możesz pomyśleć, co jest najlepszym miejscem do umieszczenia oczyszczacza? Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jest oczyszczacz powietrza.


Większość oczyszczaczy powietrza ma wlot do przodu powietrza i wlot boczny z wylotem na górze. Istotne jest zapewnienie, że wybranie lokalizacji do oczyszczacza i nie ma żadnych obiektów blokujących wlot powietrza lub portu wydechowego. Umieść oczyszczacz powietrza co najmniej 15 cm od najbliższego obiektu (w tym ściany).


Ponieważ nie ma obiektu blokującego wlot i wylot powietrza, oczyszczający może wchłonąć więcej powietrza. W ten sposób może przechwytywać i wyeliminować alergeny i mikroby przed dystrybucją świeżego, czystego powietrza w pomieszczeniu.


Oczyszczacz musi być umieszczony na płaskiej powierzchni, takiej jak podłoga, stół lub stół. Niezależnie od tego, czy ma stojak, czy rzucający, płaska powierzchnia zapewnia stabilność i zapewnia lepszą wydajność.


Oprócz obiektów, które nie blokują oczyszczacza, najlepsza lokalizacja nie powinna być mokra. Eksperci sugerują, że wilgotność względna pomieszczenia powinna być mniejsza niż 85%.


Unikaj pozostawiania oczyszczacza powietrza na zewnątrz.


3. Regularna konserwacja filtra


Najczęstszym systemem filtracji w nowoczesnych oczyszczalniach powietrza ma dwa do pięciu filtrów. Obejmują one wiele filtrów przed filtrami realnymi lub medycznymi H13 H13 HPA i filtry aktywne węgla.


Jeśli oczyszczacz powietrza ma zmywalny prefilter, możesz rzucić go w pralkę co najmniej dwa razy w miesiącu lub po co dziesięciu dni. Możesz także odkurzyć zgodnie z instrukcjami producenta.


Chociaż filtry zapewniają dobrą obsługę do przechwytywania zanieczyszczeń, mają krótką żywotność. Większość filtrów ma żywotność od 6 do 12 miesięcy, ale zależy to od użycia. Jeśli zostanie zablokowany, ich Cadr będzie bardzo niski.


Aby wiedzieć, kiedy wymienić filtr, sprawdź wskaźnik stanu filtra. Jeśli zmienia czerwony, wymień filtr zgodnie z instrukcjami producenta. Po wymianie zresetuj wskaźnik stanu filtra.


Aby oczyścić oczyszczacz, użyj ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć pył i zanieczyszczenia. Unikaj używania mokrej tkaniny.


4. Zawsze utrzymuj oczyszczacz powietrza


Zaleca się, aby cały czas uruchamiasz oczyszczacz powietrza przy niskiej prędkości. Większość oczyszczaczy powietrza ma funkcję trybu automatycznego. Ta funkcja działa z systemem jakości powietrza.


Jeśli czujnik jakości powietrza wykryje wzrost ilości zanieczyszczeń w powietrzu, oczyszczacz będzie działał przy najwyższej prędkości. Większość oczyszczaczy ma 1 do 3 prędkości wentylatora. Wybierając najwyższą prędkość wentylatora, oczyszczacz może szybciej oczyścić pokój.


System jakości powietrza w sposób ciągły monitoruje jakość powietrza. Jeśli nie wykryje zanieczyszczeń w powietrzu, ustawia oczyszczacz do minimalnej prędkości. Przy tej prędkości, oczyszczający powietrze będzie działać cicho w szepcie. Będzie również spożywać mniej energii, w przeciwieństwie do maksymalnej prędkości wentylatora.


Spożywając mniej energii, może zaoszczędzić koszty energii. Musisz wiedzieć, że większość oczyszczalników powietrza jest certyfikowana energii. Nawet z najwyższej prędkości nadal spożywają mniej energii elektrycznej i oszczędzają pieniądze.


5. Użyj dodatkowych fanów do promowania obiegu powietrza


Każde oczyszczanie powietrza ma czystą szybkość dostawy powietrza, pokrycie zasięgu i specyfikację kursu wymiany powietrza. Zależy to głównie od liczby i rodzaju filtrów. Na przykład, przenośne oczyszczacze z przedofitelem, rzeczywistymi filtrami HEPA, filtrami węgla aktywnego i 2 do 3 prędkości są idealne dla małych pokoi.


Możesz napotkać modele z wieloma filtrami, w tym jeden prefilter, dwa filtry hepa i aktywowane węgla. Urządzenie (montowane naścienne lub montowane podłogowe) może mieć od trzech do pięciu prędkości wentylatora. Dlatego są idealne do dużych pokoi.


Chociaż oczyszczacze powietrza dążą do czyszczenia powietrza wewnętrznego i wyeliminować zanieczyszczenia, niektóre obszary nie mogą cieszyć się tą korzyścią. Jest to prawdą w rogach zablokowanych przez obiekty, takie jak doniczki i komody. Aby upewnić się, że wszystkie powietrze w pokoju jest obsługiwane przez oczyszczacz, potrzebujesz dodatkowych fanów.


Umieść wentylator w obszarze, w którym skuteczność czyszczenia oczyszczacza nie zostanie osiągnięta. Wentylatory te uderzają niefiltrowane powietrze do oczyszczacza, aby zapewnić czyste powietrze.


6. Utrzymuj czujnik kurzu oczyszczony (jeśli w ogóle)


Wiele oczyszczaczy powietrza ma wbudowane czujniki pyłu. Ten czujnik działa poprzez monitorowanie jakości powietrza wewnętrznego. Jeśli czujnik wykryje wzrost pyłu i innych zanieczyszczeń, uruchomi to oczyszczacz na najwyższej prędkości wentylatora.


Ze względu na jej wrażliwość obiektyw czujnika pyłu pokryta pyłem i zanieczyszczeniami. Latem z poważnym zanieczyszczeniem wyczyść czujnik pyłu co najmniej dwa razy w miesiącu.


W przypadku dni niskiego zanieczyszczenia czyste raz w miesiącu. Nieczyste czujniki pyłu mogą degradować wydajność oczyszczacza. Jak możesz zapytać. Nie będzie w stanie wykryć poziomów zanieczyszczeń w powietrzu. Dlatego urządzenie nie będzie działać w trybie automatycznym, skutecznie oczyszczając powietrze.


Oprócz czyszczenia czujnika pyłu, trzymaj go suche.


7. Praktyka ogólna (środki ostrożności)


Proszę odłączyć gniazdo zasilania przed czyszczeniem oczyszczacza lub wymiany filtra. W przeciwnym razie może wystąpić porażenie prądem podczas konserwacji.


Większość oczyszczaczy powietrza ma funkcję blokady zabezpieczają / zwierzę domowe. Po opuszczeniu domu, upewnij się, że włącz tę funkcję. Pomaga zapewnić, że Twoje dziecko lub PET nie jest manipulowane ustawieniami. W domu nadzoruj swoje dzieci, aby upewnić się, że nie bawią się o oczyszczacz.


Unikaj umieszczania książek, wazonów itp. Na górze urządzenia. Nie tylko blokujesz wylotów powietrza w pomieszczeniu, który emitował czyste powietrze. Jednak obiekt może nacisnąć różne elementy sterujące i zmienić wydajność komórki. Ponadto obiekt może wprowadzić sprawę obce przez wylot.


To nie o tobie i twojej rodziny oddychają świeżym powietrzem. Kończysz wdychanie zanieczyszczonego powietrza.


Unikaj umieszczania oczyszczacza powietrza w zamkniętej przestrzeni z wybuchowymi, łatwopalnymi lub toksycznymi gazami i substancjami. Substancje te mogą uszkodzić urządzenie lub osłabić jego wydajność.


wniosek


Oczyszczacze powietrza mają wielki wkład w wewnętrzną jakość powietrza domów i biur. Jeśli jest używany prawidłowo, może Cię chronić i swoją rodzinę. W rzeczywistości może wyeliminować astmy i inne choroby układu oddechowego.


Oprócz uchwycenia lub usuwania zanieczyszczeń z powietrza, oczyszczacz może również poprawić jakość snu. Poprawi to twoją jakość życia i wydajność pracy.


Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta przed uruchomieniem lub utrzymaniem oczyszczacza powietrza.


Produkty powiązane

O OLANSI
Olansi Healthcare Co., Ltd jest profesjonalnym producentem oczyszczaczy powietrza, wody wodorowej, oczyszczaczy wody itp. Produktów zdrowotnych, z ponad 12-letnim doświadczeniem od 2009 roku w Guangzhou w Chinach. 60 000 m2 własnej fabryki form wtryskowych, własnej fabryki filtrów, własnej fabryki form, własnej fabryki montażu! Profesjonalne laboratorium o powierzchni 600 metrów kwadratowych, zespół badawczo-rozwojowy 30 inżynierów. Jesteśmy profesjonalni w ODM, usługach OEM! 3000 sztuk dziennie zdolności produkcyjnej! 100% test starzenia do masowej produkcji! Certyfikat CE, CB, RoHs, SASO, CQC, CCC i certyfikat ISO 9001: 2008!
Skontaktuj się z Olansi.
KątBuidling 1, No.1 Haiyi Street, Lanhe Town, District Nansha, Guangzhou, Chiny
0086-15915736889.
daniel@olansgz.com
Copyright © 2021. Olansi Healthcare Co., Ltd. Polityka prywatności